Drzwi wjściowe konin

Drzwi pasywne- co to jest?

Drzwi pasywne to produkt z najwyższej półki.

Ich parametry często są o wiele lepsze niż wyśrubowane normy budownictwa pasywnego. Jeżeli w trakcie budowy kładziesz duży nacisk na izolacyjność ścian, dachu czy okien nie możesz zapomnieć o dobrych drzwiach.

Drzwi pasywne to nie tylko liczby.

Dobre wykonanie oraz wzorowy montaż sprawiają, że rachunki za ogrzewanie domu będą znacząco niższe. Standardem dla domów pasywnych jeśli chodzi o przenikalność ciepła jest Uw= 0,8 W/m2K. Dobrze wykonane drzwi, które dodatkowo nie posiadają przeszkleń to nawet 0,6 W/m2K. Grubość skrzydła pasywnego może wachać się najczęściej w przedziale od 9-10 cm. Dobre i ceniące się firmy posiada takie same modele drzwi pasywnych, jak innych grubościach drzwi, dlatego nie musisz się martwić o utrudniony wybór.

Jaka jest cena drzwi pasywnych?

Drzwi pasywne zawsze będą droższe niż ich odpowiedniki o słabszych parametrach cieplnych. Cena ta może być wyższa nawet o 40% od drzwi standardowych. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie plusy drzwi pasywnych nie jest to wygórowana różnica. Według ekspertów zwróci się ona bardzo szybko podczas eksploatacji domu.

Budowa drzwi pasywnych.

W celu omówienia budowy drzwi pasywnych dla przykładu weźmiemy sobie drzwi firmy MARTOM z ościeżnicą metalowo-drewnianą.

  1. Ościeżnica- ościeżnica metalowo-drewniana w środku jest wypełniona drewnem. Jaki ma to sens? Drewno jest ciepłe, metal odporny na czynniki zewnętrzne. Dzięki połączeniu tych dwóch składowych otrzymujemy ościeżnicę niezawodną.
  2. Poszyce skrzydła- wykonuje się je z ocynkowanej blachy stalowej, któa w dalszej części jest pokrywana laminatem PCV
  3. Bolce antywyważeniowe- mały bolec, który ma zaledwie 12 mm średnicy wchodzi po zamknięciu skrzydła wchodzi do specjalnie przygotowanego zaczepu. Sprawia to, że ma ono ochrone przed wyważeniem skrzydłą od strony zawiasów.
  4. Zamek listwowy- najważniejsze dla użytkownika są tutaj łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo po zamknięciu. W tym przypadku jest to połączenie idealne. 3 lub 4 zamki, które uruchamiane są jednym kluczem. Do tego mamy tutaj dwustopniowy docisk oraz podwójna szczelność.
  5. Zawiasy 3D- dzięki zaawansowanej technologii zawiasów można je regulować bez konieczności zdejmowania skrzydła. Umożliwiają one ruchomość w lewo, prawo, górę, dół, ale również docisk do ościeżnicy.
  6. Pakiet szybowy passive- pakiet szybowy passive to 4 komory –> 5 czteromilimetrowych szybek.
  7. Wypełnienie pianą PUR- skrzydło drzwiowe wypełnione jest pianą PUR, która jest bardzo sztywna i daje dużą izolację. Wypełnienie takie robione jest metodą wtryskiwania.
  8. Cepły próg aluminiowy- dzięki swoim właściwościom chroni próg przed przemarzaniem. Próg również odporny jest na zarysowania.
  9. System potrójnego uszczelniania- dzięki budowie drzwi w skrzydle znajdują się dwie uszczelki, a trzecia w ościeżnicy. Na połączeniu skrzydła z progiem znajdują się kolejne 2 uszczelki.

Pamiętać należy o tym, że jakiekolwiek drzwi do domu wybierzemy musimy pamiętać, żeby zaangażować do teo dobrą ekipę. Jeśli myślisz o montażu drzwi w Koninie i okolicach zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Możesz napisać maila, zadzwonić, odwiedzić nas 🙂.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym profilem facebook.