Pytania o okna

Najczęściej zadawane pytania o oknach

Jaki profil jest najlepszy?

Na to pytanie odpowiedź jest bardzo trudna, zapewne chcecie wiedzieć dlaczego.

Niektórzy producenci okien tworzą je samodzielnie i bez problemu można dany profil ocenić. Istnieje jednak wielu producentów, którzy tylko i wyłącznie sprzedają gotowe profile producentom okien. Nie interesują się dalej co firma z danym profilem zrobi.

W związku z powyższym odpowiedź nasuwa się jedna, nawet najlepszy profil może zostać przez firmę „X” źle użyty. Jak również nawet najsłabszy profil okienny może się okazać dobrą podstawą w produkcji okna. Przy wyborze warto sugerować się dobrymi opiniami o producencie, warto też wysłuchać co do powiedzenia nt. firmy ma sprzedawca.

Czy okna spełniają normy programu czyste powietrze?

Produkowane w XXI wieku okna mają bardzo dobre parametry cieplne. Bardzo rzadko zdarza się, że okno 6, czy 7-komorowe z pakietem trzyszybowym takich wymogów nie spełnia. Jedyną z przyczyn może być okno zbyt małe (stosunek ilości ramy do skrzydła) .

Jak zamówię okna jednokolorowe to będą droższe niż jak kolor będzie tylko z jednej strony?

Najtańsze okna są to okna białe, są one produkowane z „gołych” profili PCV. Cena wzrośnie, jeśli będziemy chcieli mieć okno z kolorem tylko z jednej strony. Jeszcze wyższa cena okna będzie jeśli będzie to kolor obustronny. Najdroższym oknem będzie okno, które i na zewnątrz i wewnątrz będzie miało inny kolor.

Czy firma robi okna z krytymi zawiasami i czy nie są one „gorsze”?

Praktycznie każda firma ma możliwość wyprodukowania okna z krytymi zawiasami. Do ich produkcji wykorzystywane są zupełnie inne technologie, dlatego ma to wpływ na cenę skrzydła okiennego. Jednakże jakość użytkowania nie zmienia się. Kryte zawiasy zapewne mają lepsze walory estetyczne niż te widoczne i na pewno ułatwiają one utrzymanie okna w czystości.

Jaki jest czas gwarancji na okna?

Najczęściej okres gwarancyjny na okna same w sobie to 5 lat. Jest to jednak uzależnione od producenta, jak również od tego jakie funkcje mają te okna. Okno zwykłe otwierane czy uchylane będzie miało 5 lat gwarancji, natomiast przesuwane gwarancji otrzyma jedynie na 2 lata.

Czy sami montujecie okna?

Tak posiadamy własną ekipę monterską.

Masz jeszcze jakieś pytania?

Napisz, postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym facebookiem, na którym przedstawiamy wiele naszych prac https://www.facebook.com/BudomatKonin