drzwi wewnętrzne

Wybór i montaż drzwi wewnętrznych

Wybór drzwi wewnętrznych wcale nie jest takie prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać.

Wybierając drzwi musimy pomyśleć o kilku ważnych sprawach.

 1. Drzwi muszą być praktyczne- lewe czy prawe, otwierane na zewnątrz czy do środka określonego pomieszczenia. Wybierając stronę pomieszczenia trzeba wziąć pod uwagę trzy ważne aspekty:
  1. Na co będą się otwierać (najlepiej pusta ściana)
  1. Czy otwarte nie zasłaniają włączników itp.
  1. Czy kiedy się otwierają nie kolidują one z innymi, blisko położonymi drzwiami.
 2. Ramiakowe, czy plaster miody? Na temat dokładnych różnic między innymi napiszemy innym razem. Dziś wspomnimy o najważniejszym. Drzwi ramiakowe to lepsza izolacja termiczna i akustyczna, a przy odpowiedniej konfiguracji mogą one być również przeciwpożarowe. Drzwi z plastrem miodu niestety nie mają takich możliwości.
 3. Wentylacja- nie trzeba o niej myśleć wybierając drzwi do pokoju, ale już łazienkowe i wc muszą posiadać jeden z rodzajów wentylatorów. Podcięcie, tuleje, kratka wentylacyjna.
 4. Ościeżnica- najczęściej w domach określana jako framuga czy futryna. Jest to element kupowany oddzielnie, ale najczęściej wymagany. Wymieniasz drzwi i chciałoby się powiedzieć, że ościeżnice, które posiadam są dobre, wymienić chcę same skrzydła. Niestety, może się okazać, że do wymiany jest jednak cały komplet. Aby dobrać ościeżnicę musimy znać szerokość muru.
 5. Ostatnim, ale jakże ważnym aspektem wyboru drzwi wewnętrznych jest estetyka.
  1. Drzwi przylgowe/bezprzylgowe
  1. Wzór
  1. Kolor
  1. Klamka (gałka)
  1. Przeszklone/pełne

Bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą rzeczą jest montaż drzwi wewnętrznych. Jeżeli chcesz, aby były one zamontowane dobrze zapraszamy po zakup drzwi do naszego salonu, posiadamy własną ekipę monterską.

Wiele naszych realizacji można obejrzeć na naszym facebook: https://www.facebook.com/BudomatKonin