Ocieplanie pianą Konin

Ocieplanie pianą natryskową

Jakie systemy piany są dostępne?

  1. System piany otwartokomórkowej
  2. System piany zamkniętokomórkowej
  3. System piany zalewowej zamkniętokomórkowej

Co można ocieplać pianą?

  1. Ściany, stropy, poddasza
  2. Hale, kurniki, fundamenty
  3. Wypełniać ściany i zbiorniki

Piana otwartokomórkowa

Piany otwartokomórkowej używa się do ścian, dachów oraz poddaszy. Jest to piana oddychająca, dzięki czemu izolowane elementy mogą oddawać swą naturalną wilgoć. Piana nie posiada negatywnego wpływu na środowisko.

Dużym plusem jest to, że piana ta jest samogasnąca, co w przypadku pożaru stłumi go. Pod wpływem płomieni stopi się cienka warstwa (ok 1 cm) i stworzy się skorupa odcinająca dopływ powietrza (łatwopalnego tlenu).

Dzięki swoim właściwościom oraz sposobie nakładania (natrysk) piana nie ma spoin, a co za tym idzie nie powstają mostki termiczne. Natrysk jako sposób nakładania umożliwia również nałożenie piany w bardzo trudno dostępne miejsca.

Piana otwartokomórkowa posiada bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła 0,037-0,038 W/m2K.

Piana zamkniętokomórkowa

Piana zamkniętokomórkowa stosowana jest na takie materiały,  jak blachy, betony, posadzki. Podobnie jak piana otwartokomórkowa jest ona przyjazna dla środowiska. Poza izolacją termiczną zaletą piany jest dźwiękoszczelność. Piana zamkniętokomórkowa nakładana jest w pomieszczeniach mokrych, takich jak kurniki, chlewiki, garaże i inne.

Współczynnik przenikania ciepła jest jeszcze niższy niż w przypadku piany otwartokomórkowej, wynosi: 0,022-0,023 W/m2K.

Piana zalewowa-zamkniętokomórkowa

Ostatnim rodzajem piany przez nas używanej to piana zalewowa. Służy ona do wypełniania szczelin w ścianach warstwowych, czy też zbiorników wypornościowych. Podczas tego typu prac jest ona nieoceniona dzięki sposobie nakładania, jakim jest natrysk. Daje on możliwość dostępu do miejsc, które zwykle są niedostępne.

Jak każda z powyżej opisanych pian ta również jest przyjazna dla środowiska.

Jeżeli zastanawiasz się nad ociepleniem warto pomyśleć o natryskowym ociepleniem ścian.

W przypadku wątpliwości można zadzwonić na numer: 502 90 60 50. Jeśli jeszcze posiadasz jakieś wątpliwości postaramy się je rozwiać.

Ocieplanie pianą Konin to tylko z nami 😊