HST

Jeżeli jesteś zainteresowany montażem okien w Koninie i chodzi Ci po głowie okno przesuwne zapraszamy do zapoznania się a tym co poniżej.

Najbardziej popularne drzwi przesuwne to HST, VERANO i PSK.

Co możemy o poszczególnych z nich powiedzieć?

PSK (PATIO)

Najprostsze (w budowie 😊) jest okno PSK. Powstaje ono na najzwyklejszej ramie okiennej. System, na którym się opiera to tzw. system uchylno-przesuwny. Jedną z zalet tego właśnie okna jest fakt, że istnieje możliwość uchylenia skrzydła czynnego w przeciwieństwie do innych okien przesuwnych. Ponadto okno to posiada wysoki próg, który przy każdym przechodzeniu trzeba przekraczać. Posiada widoczne prowadnice, które nie zawsze pokrywają się z poczuciem estetyki klienta. Dużą zaletą tego okna, która w wielu przypadkach ma wpływ na decyzję jest cena, jest to najtańsze okno przesuwne dostępne na rynku.

VERANO (SMART SLIDE)

Jeśli bralibyśmy pod uwagę okno VERANO można je określić mianem średniej półki cenowej. Jak chodzi o sam fakt użytkowania tych okien są na pewno łatwiejsze w obsłudze niż PSK. Jest to spowodowane dwoma faktami. Po pierwsze drzwi te nie uchylają się. Po drugie stoją one cały czas na szynie, po której są suwane, a nie jak w przypadku Patio są na tor „wypychane”. Drzwi te są bardzo szczelne, co daje gwarancję braku przeciągów. Ich główną zaletą jest również fakt, że są sporo tańsze od najdroższego systemu. Pomyślisz teraz, gdzie jest haczyk? System VERANO jest to okno podobnie jak PSK progowe.

VERANO

HST

O HST możemy powiedzieć podobnie jak o VERANO. Jest to tak samo system podnoszono-przesuwny. Jego działanie dla użytkownika jest niemal identyczne. Jaka zatem jest różnica? Okna HST są trochę bardziej masywne niż VERANO i mogą być od nich szersze, nawet o dwa metry. Dodatkowo dużym plusem dla okien HST jest to, że po zamontowaniu nie posiadają one w ogóle progu.

HST

Jeśli chodzi o pewne parametry porównaliśmy 3 powyższe okna pod kilkoma względami. Do porównania przyjęliśmy okno 2000 x 2000 w kolorze białym.

 PSKVERANOHST
WAGA137174191
Uw0.740.920.82
SystemUchylno-przesuwnyPodnoszono-przesuwnyPodnoszono-przesuwny
Cena*4 100 PLN8 000 PLN10 000 PLN
UdogodnieniaUchylne skrzydłoŁatwa obsługaŁatwa obsługa, brak progu
minusyObsługa może być kłopotliwa, System jest awaryjnyprógCena
Maksymalna szerokość380044006500
  • Podane ceny są cenami orientacyjnymi dla pokazania różnicy, która bez wątpienia występuje pomiędzy poszczególnymi systemami.